background img
İlanlar
image right

İstikbal A.Ş.

www.istikbal.com

Adres : Organize Sanayi Bölgesi, 8. Cad. No: 60 / Kayseri

Telefon : (90 352) 322 01 01 E-Posta :

Ünvanı: İstikbal Mobilya Sanayi ve Tic. A.Ş.

Kuruluş: 1989/Kayseri

Sermaye: 77.000.000 TL

Toplam büyüklük: 37.628 m2'si kapalı 72.488 m2 

Çalışan sayısı: 602

 

 

Faaliyet tanımı: 

Türkiye'nin mobilya alanındaki lider firması İstikbal Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş; Türkiye’nin en büyük yatak üretim tesisine sahip olup ev tekstili üretim ve elyaf işleme tesislerini de bünyesinde barındırmaktadır. Şirketimiz Türkiye’de yatak sektöründe lider, ev tekstili üretiminde ise önemli bir yere sahiptir. İstikbal ve Bellona markalı yataklar, İstikbal, Bellona, Mondi ve Deco markalı ev tekstili ürünleri üretilmektedir.

İstikbal Mobilya A.Ş’de yaylı yatak, sünger yatak, sandıksız baza, uyku setleri, nevresim takımları, yatak örtüleri, yatak koruyucular, yastık, pike, fonksiyonel bebek koltuğu, bebek uyku ürünleri, battaniye, çarşaf, havlu ve bornoz takımları, kırlent gibi uyku ürünleri üretmektedir. Buna ek olarak hem bu ürünlerin bir girdisi olan hem de Boydak Holding’in diğer şirketlerine ve dış pazarlara üretilen rulo-vatka elyaf, silikonize yastık, kırlent dolgu elyafı, kartanesi kırlent yastık dolgu elyafı, kırlent yastık kılıfı, bahçe mobilyaları minder elyafı gibi endüstriyel ürünler İstikbal Mobilya’nın ürün portföyü içerisindedir.


Tesislerimizde üretilen İstikbal ve Bellona markalı ürünler, Türkiye genelinde 16 Anabayi, 806 Centroom, 297 Showroom, 138 Örnek Mağaza, 697 Tali Bayi,56 Dreamland,51 A Plus, 38 Ev Concept mağazası olmak üzere toplamda 2083 satış noktası ile tüketicilere sunulmaktadır. Ayrıca turizm sektörüne yönelik olarak otel, tatil köyleri, kamu kurum ve kuruluşları için de özel üretim yapılmaktadır.

İstikbal A.Ş Türkiye yatak sektöründe lider, Ev tekstili üretiminde ise önemli bir yere sahiptir. 
Türkiye’de ve Avrupa’da mobilya sektöründe EFQM Mükemmellikte 3 Yıldız ve 5 Yıldız yetkinlik belgesine sahip ilk kuruluş olan İstikbal, 2012 yılında Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden olan Operasyonel birim kategorisinde Ulusal Kalite Başarı Ödülünü almaya hak kazanmıştır. Şirketimiz, 2012 yılında İstanbul Sanayi Odasının açıkladığı ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 280. sırada ve Kayseri Kurumlar Vergisi sıralamasında 4.sırada yer almıştır. İstikbal A.Ş. özel müşteri beklentilerini karşılayabilmek için denizcilik sektöründe geçerli olan BureauVeritas Onaylı Marine Yatak Sertifikası alan Türkiye'de İLK ve TEK firmadır.

İstikbal’in sahip olduğu yönetim sistemi belgeleri şunlardır:

•       TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi,

•       TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi,

•       TSE OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi,

•       TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi,

•       TS ISO IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi,

•       TS ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi (Türkiye’de ilk alan),

•       IQNET SR 10 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Belgesi.


Ayrıca uygulamalarında sürdürülebilir gelecek adına sorumluluğumuzun bir göstergesi olarak Küresel İlkeler Sözleşmesine imza atmış olan İstikbal A.Ş. ve ürettiği ürünlerin üretim aşamalarında çevre ve insan sağlığına zarar verici unsurlar barındırmadığının göstergelerinden ürünlerinde Ekoteks Belgesi’nin yanı sıra, yine sektörde ilk kez yetkili kuruluş tarafından onaylı ISO 14064 Sera Gazı Emisyon Hesaplaması ve onaylaması gerçekleştirerek üretimi esnasındaki Karbon Ayak İzi hesaplamalarını yapmış ve 14064-1 Sera Gazı Emisyon Belgesi’ni almaya hak kazanmıştır.

Firma 2006 yılında sürekli iyileşme ve mükemmelliği hedefleyen kültürel değişim planını uygulamaya almış ve TKY (Toplam Kalite Yönetimi) konusunda çalışmalarına hız vermiştir. 1998 yılında ISO 9000:2001 Standardı ile başlayan süreç yönetimi çalışmalarını 2009 yılında değişim planı ile yeniden projelendirerek Süreç yönetimine geçmiş ve İstikbal Süreç Yapısı kurulmuştur.

2010 yılında başladığı uzun dönemli stratejik planlama çalışmaları ile sürdürülebilir karlılık, sürdürülebilir büyüme, performansa dayalı yönetim anlayışını benimsemiştir. Hedeflerini yakalamak ve VOC (Voice Of Custumer : Müşteri sesi ) prensibi ile süreçlerini iyileştiren ve geliştiren firma bu kapsamda SOS (Süreç Olgunluk Seviyesi),Yalın 6 Sigma ve TPM (Toplam Ekipman Etkinliği) araçlarını kullanmakta ve İstikbal proje yönetim sistemi doğrultusunda her yıl Değişim, Teknoloji, Arge, Süreç Tasarımı, Yalın 6 Sigma ve Kaizen projelerini başlatıp yürütmektedir.

İyileştirme sistemlerinin etkin çalışabilmesi için 2007 yılında başlattığı sahadan anlık verilerin toplanması VTS (veri toplama sistemi) çalışmalarına 2011 yılında SAP projesi ile devam ettirmiş ve sağlam yapılı bir ölçüm sistemi kurmuştur.

Firmanın hedefi Dünya Uyku Lideri olma yolunda uygulamaları ve ürünleriyle yenilikçiliği, operasyonel mükemmelliği sağlayarak dünya çapında oyuncu olmak ve planlı istikrarlı büyümeyi sağlamaktır. 

İstikbal Mobilya olarak;  pazara hızlı, optimum maliyette ürün sunmayı, ürün ve müşteri portföyünü hedeflerimiz doğrultusunda genişletmeyi, yeni ürünlerden elde edilen geliri artırmayı, teknolojik ve yenilikçi çalışmalara hız vererek yurt içi pazarda lider firma konumumuzu koruyarak, yurt dışı pazarında da lider firma olma hedefi ile pazar beklentilerine uygun ürünler tasarlamayı ve geliştirmeyi kendimize ar-ge politikası edindik. Bu kapsamda  hazırlığı yapılan her bir tasarım ve bu tasarımın parçaları yenilikçilik, estetik, konfor yanı sıra toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla geri dönüşüm, insan sağlığı ve konfor açısından test edilmekte, değerlendirilmekte olup tasarımlarda da ön planda tutulmaktadır.

 

 
Firmamız Kayseri 2013  Kurumlar Vergisi sıralamasında 5. sırada yer almaktadır. 2013 yılında İstanbul Sanayi Odasının açıkladığı ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 305. sırada yer almıştır.
İstikbal A.Ş. İş İlanları
Operatör Terzi (Ref:14210048)
 
Şehir/Ülke
 : 
Kayseri
Personel Sayısı
 : 
26
Pozisyon Tipi
 : 
Tam Zamanlı
Pozisyon Seviyesi
 : 
Eleman
Üretim Uzman Yardımcısı (Ref:14100029)
 
Şehir/Ülke
 : 
Kayseri
Personel Sayısı
 : 
2
Pozisyon Tipi
 : 
Tam Zamanlı
Pozisyon Seviyesi
 : 
Uzman Yardımcısı
Genel Muhasebe Uzman Yardımcısı (Ref:14100030)
 
Şehir/Ülke
 : 
Kayseri
Personel Sayısı
 : 
1
Pozisyon Tipi
 : 
Tam Zamanlı
Pozisyon Seviyesi
 : 
Uzman Yardımcısı
Yardımcı İşletmeler Uzman Yardımcısı (Ref:4100031)
 
Şehir/Ülke
 : 
Kayseri
Personel Sayısı
 : 
1
Pozisyon Tipi
 : 
Tam Zamanlı
Pozisyon Seviyesi
 : 
Uzman Yardımcısı
Müşteri İlişkileri Uzman Yardımcısı (Ref: 14100032)
 
Şehir/Ülke
 : 
Kayseri
Personel Sayısı
 : 
1
Pozisyon Tipi
 : 
Tam Zamanlı
Pozisyon Seviyesi
 : 
Uzman Yardımcısı
Kurumsal Satış Uzman Yardımcısı (Ref:14100033)
 
Şehir/Ülke
 : 
Kayseri
Personel Sayısı
 : 
1
Pozisyon Tipi
 : 
Tam Zamanlı
Pozisyon Seviyesi
 : 
Uzman Yardımcısı