background img
İlanlar

YÖNETİM DEĞİŞTİ CİRO VE İHRACAT ARTTI

YÖNETİM DEĞİŞTİ CİRO VE İHRACAT ARTTI

Bu yıl 61. Yılına imza atan Boydak Şirketler Grubu, mobilyadan enerjiye, demir çelikten kimya ve tekstile toplam 8 sektörde 35 şirketiyle faaliyet gösteriyor. Geçtiğimiz yıl ISO 500'de Boytaş, Merkez Çelik, İstikbal, Form Sünger, Hes Kablo, Boyteks, Boyçelik adlı 7 şirketiyle boy gösteren holding, ISO II. 500'de ise Mondi ve Boydak Enerji şirketleriyle yer aldı. Kayseri ekonomisinin önemli aktörlerinden Boydak Holding, 2017 Aralık ayında değişen yeni yönetimiyle birlikte ise hedef yükseltti. 

TMSF tarafından yönetilen ve 2017 Aralık ayında değişen yeni yönetimiyle birlikte hedef yükselten 
Boydak Holding'in Ceo'su Alpaslan Baki Ertekin, 2017 yılını 8.7 milyar lira ciro ve 280 milyon dolar ihracatla kapattıklarını belirtti. 

REKORA HAZIRLANIYOR 
2016 verilerindeki yüzde 2'lik artışa karşılık, 2017 verilerinde 8,7 milyar lira ciroyla 
Boydak Holding, mobilya sektöründeki KDV indiriminden kaynaklı satışlarını da yükselterek yüzde 30 büyüme ile ciddi bir ivme kazanmış oldu. Holding, 2018 yılını yüzde 5 büyüme ile 9.7 milyar lira ciro ve 300 milyon dolarlık ihracat elde ederek yeni ciro ve ihracat rekoruna imza atmayı hedefliyor. 

MOBİLYADA 70 YENİ MAĞAZA ACACAK 

Boydak Holding Mobilya Sektöründe; Lider Marka İstikbal ile 2017 yılında yurtiçinde toplamda 33 Ar-Ge merkeziyle iddialı Merkez Çelik firmasıyla Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde hafriyat çalışmalarını sürdüren Holding, yeni Ar-Ge Merkezi olarak çalışmalarına devam ettiği 52 bin metrekare büyüklüğünde ve 63 milyon lira bütçeli Boytaş-6 Ar-Ge tesisiyle yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2017 yılında tamamlanan 12 bin metrekare de 6,5 milyon liralık Boyteks Bursa ilave üretim merkezi de tamamlamış olduğu yatırımları arasında yer alıyor. Bununla beraber Adapazarı ilinde bulunan Adakar firması için 6 milyon lira ilave üretim tesisi ve Karabük'te İstikbal mağazaları için 11 milyon lira yatırımlarına da Holding, hız kesmeden 2018'de devam ediyor. mağaza açarken bunu 36 mağaza ile Bellona, 32 mağaza ile de Mondi takip etti. 2018 yılında da Mobilya Liderliğini devam ettirmeyi hedefleyen Holding, 30'un üzerinde İstikbal ve Bellona mağazaları ve 40'ın üzerinde Mondi mağazaları açmayı hedefliyor. Holding, İstikbal markasıyla Kayserispor'a forma sponsoru olarak da spora olan desteğini sürdürüyor.